hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

TREKING NA KAPVERDÁCH - SANTO ANTAO -----

treking
20.11. - 3.12.2024 14 dní s lety 66900,- Kč
12 dní pobytu

cena zájezdu obsahuje letenku Praha – Sao Vicente - Praha včetně tax v ceně do 20000 Kč
 
Zájezd TREKING NA KAPVERDÁCH - SANTO ANTAO - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
VESNICE
Doprava TAXI
4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • zelené i polopouštní hory vulkanického ostrova Santo Antao
  • 8 denní přechod ze západního na východní pobřeži
  • začátek a závěr cesty na mořských plážích a na ostrově Sao Vicente
  • jde se na lehko, noclehy pod střechou
     Osm dní na pěší přechod ostrova, který je dlouhý ani ne 50 kilometrů se může zdát přehnaně mnoho, ale na cestě nás čekají strmé svahy hor a hluboká údolí, velká denní převýšení, neustálá prudká stoupání a klesání. Velká část trasy přitom povede po tradičních dlážděných cestách, které tvoří síť stezek mezi horskými vesnicemi a které jsou obdivuhodných stavitelským výkonem předchozích generací. Divoký rozeklaný relief a výjimečná krása krajiny dělá z ostrova zatím nedoceněný ráj pro trekaře. Kontrast mezi pouštní vulkanickou krajinou západní části ostrova a zelenými údolími východu s bujnou tropickou vegetací může být sotva větší. Čekají nás horské usedlosti a rybářské vesničky, stezky vedené po uzounkých hřebenech i vestavěné do skal těsně nad hučícím oceánem, pečlivě vystavěná terasová políčka v příkrých svazích. Voda vedená v levadách zavlažuje pole s cukrovou třtinou, s kávovníky, banány, pomeranči. Santo Antao je skoupé na dobré příležitosti ke koupání (a to ho zachraňuje před masovou turistikou), ale v prvních i posledních dnech zájezdu si cestu do mořských vln najdeme.
Kapverdy jsou nejzápadnější výspa afrického kontinentu, osídlená původně Portugalci a používaná jako zastávka při cestách přes Atlantik a jako místo lukrativního trhu s otroky. Zůstaly i dnes na půl cesty mezi Afrikou a Evropou, zdejší lidé jsou nám svou mentalitou blíže, než je tomu ve většině afrických zemí.

Program:
1.-2.den - odlet z Prahy, přílet na ostrov Sao Vicente a ubytování v hotelu v Mindelo
3.den - ranním trajektem na Santo Antao, přejezd vyprahlou krajinou jižních horských úpatí, pěší sestup do Tarrafal de Monte Trigo - oázy zeleně v zálivu s plážemi černého písku. Koupání, výlet v rybářských lodích podél pobřeží či pobřežní trek pod nejvyšší horou ostrova.
4.den - Výstup na nejvyšší vrchol ostrova vulkán Tope de Coroa (1980 m), odlehlou a izolovanou horu, která vévodí rozlehlé měsíční krajině s lávovými poli. Sestup z vulkanické náhorní planiny po nejkrásněji vedené horské dlážděné cestě Kapverdských ostrovů na dno údolí k vesnicím a oázám zeleně.
5.den - Po stezce pro muly mezi dvěmi horskými údolími. Cesta vede mezi bizarními bazaltovými skalními jehlami , svahy vulkanických hřbetů zde tvarují terasová políčka. Volné odpoledne v úrodném údolí vesnice Alto Mira se závlahovým zemědělstvím.
6.den - Výstup horskou stezkou na Salto Preto s horským porostem eukalyptů a borovic, pokračujeme náhorní planinou v centrální části ostrova.
7.den - Sestup z vysočiny po hřbetu mezi hluboce zaříznutými zelenými údolími s terasovým zemědělstvím. Blížíme se vlhčí a zelené části ostrova. Nocleh v Cha d Igreja - odlehlé vesnici s bílým kostelíkem, kokosovými palmami a výhledem na věnec horských hřbetů.
8.den - Pobřežní dlážděnou stezkou vysekanou do skalních stěn s výhledy na oceán. Procházíme jedněmi z nejmalebnějších vesnic na Santo Antao posazených ve strmých úbočích padajících do moře. Nocleh v Ponto do Sol, kdysi vzkvétajícím přístavu severního pobřeží ostrova.
9.den - Jsme na severovýchodní úrodné straně ostrova. Ranní transfer do Ribeira da Torre -jednoho z nejzelenějších údolí ostrova, odkud je velká část produkce banánů. Stoupáme působivým vulkanickým kotlem na zalesněné centrální hřebeny a ke kráteru Cova. Odtud se opět spustíme do horní části sousedního údolí Paul s políčky kávy, cukrové třtiny, pomerančů, guavy a banánů. Nocleh v guesthousu vysoko v údolí s nádhernými výhledy.
10.den – Volné dopoledne, možný je pěší okruh údolím či fakultativní návštěva jedné z výroben grogue – místní pálenky připravované z cukrové třtiny. Odpoledne vystoupáme k nejvyššímu vrcholu východní části ostrova Pico da Cruz, často ukrytému v mlhách. Vřesoviště a lesy s řadou endemitů. Nocleh v malé vesnici uprostřed borovicových lesů.
11.den – Výstup na Pico da Cruz (1595 m), ranní panoramatický výhled na ostrovy Santo Antao a Sao Vicente. Sestupujeme vyhlídkovou hřebenovkou k východnímu výběžku ostrova. Se stálými výhledy na oceán se cesta vine mezi usedlostmi a políčky cukrové třtiny. Nocleh v hotelu ve Vila das Pombas
12.den – Dopoledne túra k nejvyššímu vodopádu Kapverdských ostrovů, nebo odpočinek u moře. Odpoledne na závěr absolvujeme přejezd slavné Rua de Corda – staré silnice spojující jižní a severní pobřeží ostrova a vedené po úzkých hřbetech a ve skalních stěnách rozeklaných centrálních hřebenů. Podvečerní přejezd trajektem do města Mindelo na Sao Vicente, seznámení s "kulturním hlavním městem" Kapverdských ostrovů.
13.-14.den - Čas před odletem strávíme v tomto přístavu s malými náměstíčky a barevnými historickými domy. Zbyde li čas, vyrazíme i na jednu z pláží pouštního ostrova Sao Vicente. Odlet přes Lisabon do Prahy.


V ceně zahrnuto: letenka Praha - Sao Vicente - Praha vč. všech poplatků ve výši do 20000 Kč, místní doprava, transport zavazadel během treků, ubytování, český průvodce, místní průvodce, částečně stravování
V ceně nezahrnuto: bezpečnostní taxa splatná před vpuštěním do země (31 EUR), spropitné pro místního průvodce a řidiče, cestovní pojištění
Letenky: z Prahy
Doprava: minibusem a místními taxíky, mezi ostrovy lodí
Ubytování: hotely (5x), vesnické penziony (5x) a u místních ve vesnicích (2x). Ubytování bude vždy pod střechou, ale všichni účastníci budou mít s sebou vlastní spací pytle a budou počítat i s jedním nebo dvěma noclehy v improvizovaných podmínkách.
Stravování: snídaně při noclezích v hotelech ve městech (5x), polopenze při noclezích ve vesnicích (7x)
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 12
Náročnost zájezdu: Přechod Santo Antao patří k fyzicky náročnějším trekům z naší nabídky. Pro účast na zájezdu je třeba být v dobré fyzické kondici.Terény jsou strmé a převýšení značné (často přes 1000m výškových, v některých dnech jak stoupání, tak klesání). Po dnech s největšími převýšeními zařazujeme dny s menší zátěží. Využijete li volné půldny k odpočinku, pak náročnost zájezdu odpovídá stupni 2, pokud absolvijete všechny pěší fakultativní programy, pak spíše stupni 3. Pěší trasy na Santo Antao vedou převážně po dobrých (často starých dlážděných) cestách mezi vesnicemi, část trasy však povede po nezpevněných horských stezkách. Na trase nejsou žádné technicky obtížné ani exponované úseky. Zájezd nicméně není vhodný pro lidi trpící závratěmi. Denní etapy do 8 hodin čistého času chůze. Jde se nalehko, těžší zavazadla převáží doprovodný automobil.
Nástupní místa: Praha, Mindelo

Pořadatel zájezdu: Geos travel

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032