hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdů je stravování zahrnuto jen částečně.

Při noclezích v hotelech a penzionech bývá v ceně pouze snídaně. Obědy a večeře v ceně nejsou. Chutě jsou různé, a tak necháváme rozhodování o způsobu stravování na každém účastníkovi zájezdu.
Na oběd buď zastavujeme v restauraci, nebo nakupujeme jídlo na cestu sebou. Večer ve větších městech navštěvujeme restaurace, v menších místech obvykle využíváme nabídky hotelu, v němž jsme ubytováni.
Při táboření je většinou v ceně polopenze nebo plná penze, k večeřím podáváme i kvalitní dehydratovanou stravu Travellunch.

U poznávacích zájezdů je tedy standardem snídaně.
U trekingu je standard snídaně mimo hory či v místě s restaurací a polopenze či plná penze v horách.

Ománská kuchyně je pro cizince ukryta za zdmi ománských domů. Ománské restaurace a jídelny ovládla kuchyně indického subkontinentu na ománský způsob. V Muscatu je velký výběr dobrých restaurací s mezinárodní kuchyní. V menších městech budeme vybírat mezi malými indickými restauracemi nabízejícími jednoduchá, levná a chutná menu a mezi stravováním v hotelech, které večeře obvykle nabízejí ve formě bufetu s orientální i evropskou nabídkou.
Při táboření budeme využívat i nabídky předpřipravených či hotových jídel dovezených z ománských zařízení TAKE AWAY a dehydratovanou stravu Travellunch.

Etiopská kuchyně je osobitá a pro některé Evropany až příliš svérázná. Jejím základem je placka z obilí zvaná inžara, která se podává prakticky ke všem jídlům a která má mírně nakyslou chuť. Podává se s masem nebo s vařenou zeleninou a mnozí cestovatelé považují tato jídla za výtečná. Na své si v Etiopii přijdou vegetariáni, protože kvůli častým náboženským půstům je tu bohatá nabídka chutných zeleninových jídel. Stravování v hotelích bývá uzpůsobeno pro zahraniční turisty a je tu proto možné si objednat i běžná jídla evropské kuchyně.
Při táboření na trekingu nám většinou vaří kuchař skupiny, či vesničaně, ale budeme využívat i dehydratovanou stravu Travellunch.

Barmská kuchyně, s kterou se setkáme v levných lidových restauracích, je poměrně svérázná a nemusí každému chutnat. Snažíme se proto vybírat restaurace s čínskou, nebo s o něco dražší barmskou kuchyní, ty vaří velmi chutně a jídla vyhovují většině lidí. Ve městech je dostatečný výběr kvalitních restaurací. Varianty jídel místní kuchyně připravované specielně pro turisty v hotelích, penzionech a kuchaři během treku bývají velmi dobré, často jsou vynikající.

Kapverdská kuchyně je západoafrická kuchyně silně ovlivněná kuchyní portugalskou a evropskou. Evropanům tu chutná. Maso, ryby, sladké brambory, zelenina, luštěniny, rýže jsou běžnou součástí poměrně bohatých menu, která servírují k večeři v horských penzionech. V přímořských městečkách je dostatečný výběr kvalitních restaurací. K obědu na cestu na trek je možné si v penzionech objednat vařené domácí jídlo v plastové nádobě.


Aktualizováno: říjen 2020RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032