hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky   Covid 19     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

VULKÁNY A RÝŽOVÉ TERASY FILIPÍN --------

treking
22.3. - 8.4.2021 18 dní s lety 62800,- Kč
16 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha – Manila - Praha včetně tax
 
Zájezd VULKÁNY A RÝŽOVÉ TERASY FILIPÍN - trasa zájezdu
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
VESNICE
Doprava MINIBUS
4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • Treking ve filipínských Kordillerách mezi proslulými rýžovými terasami
  • Výstupy na krátery činných sopek Taal a Pinatubo
  • Ubytování u bývalých lovců lebek
  • Závěrečný relax na korálovém ostrově
     Vydejte se s námi na další ze světových treků! Dříve než se vydáme napříč světoznámou oblastí rýžových teras na ostrově Luzon, vyrazíme po příletu na úvodní aklimatizační výlet k jezeru Taal. Uprostřed kráterového jezera je sopečný ostrov s kráterem obsahujícím další jezírko a v něm… další ostrůvek. Hlavní treking začíná na monumentálních rýžových terasách s nesčetným množstvím stupňů, budovaných generacemi po dobu více než 2000 let. Během týdne pak překonáme i několik sedel v řídce osídlených oblastech hor, kde se pouze v občasných vesničkách potkáme s příslušníky kdysi obávaného kmene Ifugao. Dnešní pohostinní obyvatelé ale již nemají nic společného s nedávnou historií lovců lebek. Trasa pestře střídá traverzové pasáže po hranách rýžových teras, prostup hustou džunglí i výstupy na hřebeny, kde skýtá nádherné výhledy. Nabízí tak jeden z nejsilnějších zážitků návštěvy Filipín, zejména v jarním období, kdy se rýžová políčka ozdobí zářivou zelení mladých výhonků. Náš turistický program uzavřou výstupy na Mt. Pulag, nejvyšší horu ostrova Luzon, a na vulkán Pinatubo, dějiště ničivé erupce v červnu roku 1991, kde mocné přírodní síly pracují nepřetržitě dodnes. Filipíny jsou nejen místem skvostných přírodních i lidských krajinných výtvorů, ale i skvělého moře. V závěru cesty si dopřejeme nefalšovaný tichomořský relax na sousedním ostrově Mindoro. Za připomenutí stojí, že Filipíny jsou země s příjemnými, anglicky mluvícími obyvateli a velmi příznivými cenami.

Filipiny   Filipiny

Filipiny   Filipiny
Program:
1.–2. den Praha – Manila: přílet a ubytování v centru hl. m. – seznamovací procházka po okolí, případně vír nočního velkoměsta.
3. den Manila: celodenní výlet ke kráterovému jezeru vulkánu Taal – motorovou "vahadlovou" kanoí přes jezero a hodinový výstup na vulkanický ostrůvek s úžasným kruhovým rozhledem.
4. den Manila: výlet do městečka Pagsanjan – "mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).
5.–10. den Treking v Centrálních Kordillerách – domov původních horských etnik a domorodých kmenů, stavitelů rozsáhlých rýžových teras, považovaných za jeden z divů světa (UNESCO): půldenní i delší přechody mezi vesnicemi (Banaue – Cambulo – Batad – Buscalan – Sagada – Baguio) budou střídat kratší vyhlídkové túry – návštěva nejatraktivnějších oblastí s téměř třítisícovými vrcholy, termálními prameny, vodopády a domorodými vesničkami, kterých si užijeme během přenocování.
11.–12. den Baguio – Mt. Pulag – Angeles: výstup na nejvyšší horu ostrova Luzon (2922 m) – velmi brzké vstávání je v případě dobrého počasí odměněno nádherným výhledem; přesun do města Angeles – "hlavní město hříchu" na Filipínách.
13. den Angeles – vulkán Pinatubo – Manila: výstup hlubokými kaňony z vyvřelin na sopku (vrchol se po katastrofě r. 1990 snížil na 1500 m), jejíž kaldera má průměr 2,5 km a je zčásti vyplněna jezerem; přejezd do Manily.
14.–16. den Manila – Mindoro: přesun po zemi a poté lodí na ostrov Mindoro; relaxace – koupání, šnorchlování či potápění nádherných korálových zahradách nedaleko pobřeží, nebo aktivní odpočinek spojený s fakultativními výlety do vnitrozemí ostrova.
17.-18. den Mindoro – Manila – Praha: během 17. dne návrat do Manily a odlet, přílet do Prahy 18. den

V ceně zahrnuto: letenka Praha – Manila - Praha vč. všech poplatků, místní doprava , ubytování, český průvodce, při treku v horách i místní průvodce, částečně stravování, permit pro výstup na Pinatubo, poplatky do NP
Letenky: zajištění standardně z Prahy
Doprava: minibus, jeepy, 1x motorová kanoe, 1x trajekt (Luzon – Mindoro a zpět)
Ubytování: 9x ubytování v hotelech či bungalovech ** se snídaní, 4x ubytování v jednodušších penzionech v domorofých vesničkách, 1x ubytování ve společné ložnici v domorodé vesnici, 1x ubytování v zajištěném stanu během výstupu na Mt. Pulag
Stravování: 9x snídaně
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 18
Klima: vlhké tropické, v horách příjemné teploty do 25°C, může i drobně sprchnout
Nástupní místa: Praha

Pořadatel zájezdu: CK China Tours

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032