hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ETIOPIE - TREKING V SIMIENKÁCH, LALIBELA A TIGRAY (S PRODLOUŽENÍM DO DANAKILU) ------

treking
leden 16 dní s lety    
14 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Vídeň – Addis Abeba a vnitrostátní letenky včetně tax
 
Zájezd ETIOPIE - TREKING V SIMIENKÁCH, LALIBELA  A TIGRAY (S PRODLOUŽENÍM DO DANAKILU) - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava LETECKY
MINIBUS
4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
SITUACE V REGIONU TIGRAY
Občanská válka v regionu Tigray jejíž nejprudší boje proběhly v listopadu a prosinci 2020, není ukončena a v Tigray je i nadále nestabilní a napjatá situace. Naše zájezdy, které projíždějí regionem Tigray jsme proto v sezóně 2021 stáhli z nabídky. Jejich programy a další informace o těchto zájezdech jsou dostupné přes odkazy níže.
Jakmile se situace v regionu Tigray vrátí k normálu, jsme připraveni tyto zájezdy opět vypsat..
  • týdenní treking nalehko v nejvyšších horách Etiopie
  • pozorování endemických zvířat, noclehy u vesničanů
  • návštěva Gondaru a Lalibely
  • výstupy ke skalním tigrajským kostelům
  • sopka Erta Ale a oblast Dallol v Danakilské proláklině
     Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Zároveň jsou třetím nejvyšším africkým masivem – Ras Dešen má úctyhodných 4550 metrů. V Simienských horách je přitom ještě dalších více než 20 vrcholů s výškou přes 4000m, výstup na druhý nejvyšší masiv Bwahit ( 4450m ) je i v programu našeho treku. Málokde se lze do výšek nad čtyři tisíce metrů dostat tak jednoduše. Trasa vzhůru vede po hraně pohoří - z jihu pozvolna stoupající svahy tu končí náhle tisícimetrovými propady do krajiny plné malebných i bizarních skalních útvarů. Z hřebenu je vidět až 100 kilometrů do níže položené severní vysočiny. Rostlinám tu vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady či kozorožce Walya. Trasa našeho sedmidenního trekingu stoupá vzhůru obvyklou jižní cestou plnou výhledů a dolů se vrací severní níže položenou, deleko více zabydlenou, ale přitom výrazně méně navštěvovanou oblastí hor. Jde se tu s výhledy na až kilometrové srázné stěny masivu a nejkrásnější skalní útvary a jedny z nejhezčích denních etap v Simienkách najdete právě tady. Po trase budeme procházet řadou vesnic zemědělců a pastevců místních amharských kmenů. Po celou dobu půjdeme na lehko, zavazadla nám budou převážet muly a doprovod zajistí místní průvodci.
Po cestě ze Siminek si prohlédneme Gondar s Fasilidovým hradem (památka UNESCO) a pak přeletíme do Lalibely (památka UNESCO), která je známá svými monolitickými skalními chrámy a je po Axumu druhé nejvýznamější náboženské a poutní centrum Etiopie. Leží v srdci etiopské vysočiny pod třetím nejvyšším horským masivem Etiopie. Z Lalibely vyrazíme po zemi na sever za tigrajskými skalními kostely.. V oblasti Tigray je jich přes 120. Jsou vykutány do stěn pískovcových hor, či jsou vestavěny do jeskyní a převisů. Jsou bohatě vyzdobeny malbami a freskami a leží v pohádkové krajině stolových hor a skalních věží. Často jsou usazeny na těch nejneuvěřitelnějších místech, přístupné jen po krkolomných stezkách ve skalních stěnách a po římsách. Etiopské putování zakončíme v tigrajském hlavním městě Mekele.
Zájezd je možné si prodloužit o třídenní výpravu terénními auty do jedné z nejneobvyklejších a nejnehostinnějších krajin na Zemi. Danakilská proláklina je jednou z nejníže položených oblastí světa a patří i k nejteplejším místům na světě. Je domovinou pasteveckého kmene Afarů, majitelů tisícihlavých velbloudích stád. Nekonečné karavany odtud proudí s náklady ručně vytěžené soli na etiopskou vysočinu. Oblast kráteru Dallol je proslulá bizarními a pestrobarevnými solnými útvary, vzniklými erozí a působením horkých pramenů a gejzírů. Erta Ale je jednou z pouze několika sopek s lávovým jezerem na světě a noční návštěva okraje kráteru patří k nezapomenutelným zážitkům.

Program:
1.-2.den - let Praha - Addis Abeba – Gondar, prohlídka Gondaru, který po staletí býval hlavním městem křesťanské Etiopie, návštěva Fasilidova pevnostního města a hradu (památka UNESCO), příprava na trek
3.den - minibusem do Debarku - malého městečka a správního centra Simienského národního parku (památka UNESCO), vyřízení formalit vstupu, odpoledne přejezd do prvního kempu Sankaber (3300 m). Výlet do okolí - za opicemi dželada - endemitem etiopské vysočiny.
4.-5.den - po hraně pohoří s nádhernými výhledy na divoké věže Simienských hor. Cesty tu vedou mezi gigantickými lobeliemi - noclehy strávíme v kempech Geech (3600 m) a Chenek (3650 m). Cestou vystoupáme na vyhlídkové vrcholy s nadmořskou výškou přes 4000 m.
6.den - z nejvyššího bodu našeho treku - sedla Bwahit (4200 m) je po krátkém výstupu možné zdolat druhý nejvyšší masiv Simienských hor - Bwahit (4450 m), poté se stočíme se na sever k vesnici Sono (3200 m)
7.-8.den - sestup 1000 výškových metrů nás přivede do horské zemědělské krajiny s řadou vesnic, s výhledy na strmé skalní stěny a mezi nejkrásnější skalní útvary Simienek. Oba kempy, Mekarabia i Mulit (oba 2100 m), jsou krásně položeny - s výhledy na bizarní skalní vrcholy Awaza
9.den - krátký sestup do městečka Adi Arkay a přejezd minibusem zpět do Gondaru, návštěva gondarského kostela - s unikátními malbami, nocleh v Gondaru.
10.-11.den - ráno přelet Gondar - Lalibela, Lalibela (2500 m) (památka UNESCO) - světově unikátní kompex jedenácti monolitických skalních chrámů (z 12.-13. století) vytesaných do skalního podloží, jejich prohlídku rozložíme do dvou dnů, druhý den odpoledne vystoupámáme ke kostelu Asheton Maryam na horském hřbetu nad Lalibelou
12-14.den – putování malebnou horskou krajinou z Lalibely přes Sekotu do Adi Arkay, poté do městečka Hawzen a do Mekele. Po cestě navštívíme tří skalní oblasti. V Tembien vystoupáme tunelem vedocím skrz kolmou skalní stěnu ke kostelu Abba Yohanni. Půldenní pěší výprava nás čeká v v Agame.oblasti stolových pískovcových hor. V oblasti Gheralta s nejznámějšími skalními kostely stržemi a po skále vystoupáme ke skalním kostelům Maryam Korkor a Daniel Korkor (2500 m.n.m), spojenými stezkou vedoucí po úzké skalní římse
15-16.den - ranní let z Mekele do Addis Abeby, ubytování v hotelu, odpoledne v hlavním městě Addis Abeba a v noci odlet do Vídně

Prodloužení:
15.-17.den – Třídenní výprava do Danakilské prolákliny. Čeká nás sjezd z vysočiny (2200 m) do domoviny pasteveckého kmene Afarů. První den pojedeme k sopce Erta Ale (600 m.n.m.). Večer podnikneme pěší výstup na vrchol vulkánu na noční pozorování lávového jezera. Následující den přejedeme Danakilskou proláklinou do surreálné krajiny v okolí Dallolu (115 metrů pod hladinou moře) – do oblasti žlutých, oranžových, zelených a modrých usazenin sirných a železitých pramenů, bílých plání napůl vyschlých solných jezer, bludišť erodovaných solných skalních útvarů. Po noclehu v afarské vesnici Hamadela se brzy ráno se vydáme k místu těžby soli. Na cestu zpět.vyrazíme po staré solné stezce, po které proudí karavany velbloudů s nákladem ručně vytěžené soli. Přes jeden z nejrozlehlejších zbylých etiopských lesů se vrátímet na vysočinu do města Mekele – centra tigrajského státu.
18-19.den - ráno let Mekele – Addis Abeba, odpoledne procházka starým centrem města, návštěva císařského paláce a etnografického muzea, podvečerní nákupy a noční odlet do.Vídně

V ceně zahrnuto: letenka Vídeň – Addis Abeba - Vídeň a 3x vnitrostátní přelet vč. všech poplatků, český průvodce, místní průvodce v horách a v Danakilu, doprava, ubytování, částečně stravování, vstupy do národního parku, vstupní poplatky do Danakilu, transport zavazadel během treku
Letenky: zajištěny standardně z Vídně (přímý let do Addis Abeby), za příplatek možnost zajištění odletu i z Prahy
Doprava: 2x vnitrostátní přelet, minibus, do Danakilu terénní auta, muly pro přepravu zavazadel na treku v Simienkách
Stravování: během treku a výpravy do Danakilu plná penze (5x / s prodloužením 7x ), popřípadě polopenze (1x / 2x), ve městech a hotelích snídaně (7x / 8x), ostatní individuálně v místních restauracích a z vlastních zdrojů
Ubytování: v hotelech (7x / 8x ), ostatní na treku ve vlastních stanech (6x), v Danakilu na postelích nebo na matracích pod širým nebem (2x)
V ceně nezahrnuto: vízum, vstupné, spropitné pro etiopské průvodce a další doprovod, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 5, maximální 8
Náročnost zájezdu: V Simienkách jde o středně náročný trek, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany přenáší od tábořiště k tábořišti muly. Denní etapy 5 – 8 hodin chůze, v případě indispozice je možné najmout mulu.
V Simienkách je třeba počítat se studenými až mrazivými nocemi ve vyšších nadmořských výškách. Výstupy k tigrajským kostelům nejsou vhodné pro lidi trpící závratěmi.
V Danakilu maximální denní teploty obvykle dosahují 40 stupňů. Pěší trasy v Danakilu jsou krátké a absolvujeme je v časných ranních, pozdně večerních nebo nočních hodinách.

Nástupní místa: Vídeň, Addis Abeba

Pořadatel zájezdu: Geos travel

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032