hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

KŘESŤANSKÁ ETIOPIE – SEVERNÍ OKRUH --------

poznávací zájezd
říjen 15 dní s lety    
13 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Vídeň - Addis Abeba a vnitrostátní letenku včetně tax
 
Zájezd KŘESŤANSKÁ ETIOPIE – SEVERNÍ OKRUH - trasa zájezdu
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
Doprava MINIBUS
LETECKY

 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
SITUACE V REGIONU TIGRAY
Občanská válka v regionu Tigray jejíž nejprudší boje proběhly v listopadu a prosinci 2020, není ukončena a v Tigray je i nadále nestabilní a napjatá situace. Naše zájezdy, které projíždějí regionem Tigray jsme proto v sezóně 2021 stáhli z nabídky. Jejich programy a další informace o těchto zájezdech jsou dostupné přes odkazy níže.
Jakmile se situace v regionu Tigray vrátí k normálu, jsme připraveni tyto zájezdy opět vypsat..
  • lalibelské skalní chrámy
  • centrum etiopského křesťanství Axum
  • výprava do nejkrásnějších hor Etiopie
  • tigrajské hory a skalní kostely
  • na lodích po jezeře Tana, k vodopádům Modrého Nilu
     Severní okruh z Bahir Daru do Lalibely spojuje nejdůležitější místa etiopské historie i etiopského křesťanství s nádhernými přírodními scenériem. Projedeme se lodí na jezeře Tana a vypravíme se k vodopádům na Nilu, navštívíme Fasilidův hrad v Gondaru), vystoupíme ke skalním tigrayským kostelům, vyjedeme k vyhlášeným vyhlídkovým místům Simienských hor až k hranici 4000 metrů nad mořem. Cílem naší cesty je Lalibela - proslulé město s monolitickými skalními chrámy, které je po Axumu, kam také povede naše putování, druhé nejvýznamnější náboženské a poutní centrum Etiopie.


Etiopie
Program:
1.-2.den – let Vídeň - Addis Abeba – Bahir Dar, ubytování a odpočinek po cestě, procházka městem u jezera Tana, dva noclehy v Bahir Dar
3.-5.den – Bahir Dar - výletní městečko pro etiopskou horní třídu. Bezawit Palace - palác císaře Haile Selassie. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke klášterům na ostrovech a poloostrovech jezera. Vodopády Modrého Nilu Tiss Isat. Poté přejezd do císařského Gondaru (památka UNESCO‘, který býval po staletí hlavním městem křesťanské Etiopie. Vodní lázně a Debre Birhan Selassie - kostel s unikátními malbami. Komplex šesti hradů v portugalsko-indickém střihu - Fasilidův hrad. Přejezd do Debarku, administrativního centra Simienského Národního parku. Dva noclehy v Debarku.
6.den - Výprava po Simien Mountains (památka UNESCO) až do nadmořských výšek přes 4.000 m n.m. Pěší výlety a úchvatné rozhledy po jedněch z nejkrásnějších hor Afriky. Rostlinám vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady a či kozorožce Walya.
7.-10.den - Přejezd do Axumu, (památka UNESCO střediska etiopské křesťanské víry. Odpoledne a ráno svatý Axum. Sídlo mytické královny ze Sáby, centrum starověkého Axumského království. Kamenné obelisky a hrobky. Přejezd do oblasti Gera´alta. Cestou zastávka ve městečku Adua s tradičními tigrajskými kamennými usedlostmi. Pokračujeme krajinou skalních útvarů k ruinám předaxumského chrámu v Yeha - nejstaršího v zemi V kraji skalních špic a stolových hor návštěvíme vysoko ve skalách vytesané tigrajské chrámy. Mekele – hlavní město tigrajského státu. Prohlídka válečného Monumentu a Johannesova hradu.
11.-13.den Přejezd do Lalibely, (památka UNESCO) světově proslulého křesťanského poutního místa - jedenáct skalních chrámů z červeného tufu, pocházejících ze 13.století. Tři noclehy v Lalibele. První den navštívíme první skupinu lalibelských chrámů. Následující den brzy ráno se můžeme zúčastnit ranní mše, dopoledne nás čeká druhá skupina lalibelských chrámů, v poledne pak coffee ceremony. Na závěr volné odpoledne případně výstup k méně navštěvovaným skalním chrámům v okolních horách.
14.-15.den – ranní přelet do Addis Abeby, procházka starým centrem města, císařský palác a etnografické muzeum, odpočinek v hotelu a noční odlet do Vídně

V ceně zahrnuto: letenka Vídeň - Addis Abeba - Vídeň a 2x vnitrostátní přelet vč. všech poplatků, český průvodce, lokální průvodci v Simienských horách a v oblasti Gheralta, doprava, ubytování, částečně stravování, vstup do národního parku
Letenky: zajištěny standardně z Vídně (přímý let do Addis Abeby), za příplatek možnost zajištění odletu i z Prahy
Doprava: minibus
Stravování: snídaně
Ubytování: 13x v hotelech
V ceně nezahrnuto: vízum, vstupné do objektů, spropitné pro etiopského řidiče, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 14
Náročnost zájezdu: program neklade vyšší nároky na kondici, pouze trasy v Simienských horách a výstupy k některým tigrayským skalním kostelům jsou namáhavější, ale každý člověk se standardní fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit.
Nástupní místa:  Vídeň, Addis Abeba

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032