hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

TREKING V BARMĚ -----------------------------------------------

treking
leden a listopad 18 dní s lety
16 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha – Rangun a Mandalay - Praha
 
Zájezd TREKING V BARMĚ - trasa zájezdu
Náročnost 2
Ubytování HOTEL
VESNICE
Doprava MINIBUS
4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • treky v nedávno otevřených oblastech Barmy
  • výstup na 3034m Mt.Victoria s unikátním vysokohorským pralesem
  • džungle, horské vesnice, kmeny s tetovanými tvářemi a žirafími krky
  • Rangun, jezero Inle, zakončení ve slavném Baganu a v Mandalay
     To nejlepší z Barmy pro aktivní a dobrodružněji založené cestovatele. Treking v horách v nedávno otevřených oblastech barmských států Kayak, Shan a Chin. Vybraná místa, kde je stále možné vidět tradiční způsob života místních etnik. Po cestě se ale samozřejmě zastavíme i na už proslulých turistických místech, jako jsou jezero Inle, jeskyně tisíců Budhů u města Pindaya, Mandalay Hill a chrámy v jeho okolí a slavné středověké centrum barmské říše Bagan. Během treků jdeme nalehko a vždy spíme pod střechou – v civilizaci v hotelech a v horách u vesničanů a v horské chatě. Na přípravě tras treků spolupracujeme s lokálními průvodci, části tras treků byly připraveny přímo pro naši cestovní kancelář.

Omán

Omán
Omán

Omán
Program:
1.-2.den - odlet z Prahy, přílet do Rangunu, ubytování v hotelu, prohlídka zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího budhistického chrámu v zemi.
3. den - ranní odlet do hlavního města státu Kayak – Loikaw, výprava do vesnice kmene Lisu, prohlídka pagodoveho komplexu postaveného na skalnich jehlách a věžích tyčících se nad městem
4.den - Pěší výprava do vesnic, kde stále ještě žijí tradičním způsobem "žirafí" ženy a tvoří většinu ženské populace. Poneseme jim praktické dary výměnou za možnost fotografování. Návrat zpět do Loikaw, návštěva animistického chrámu.
5.den - plavba po řece severně od Loikaw k jezeru Inle, návštěva pagody Tharkong s 226 stupami a odpoledne na lodi na jezeře Inle, vesnice domů na kůlech, soubor stúp Inthein, nocleh ve městě Nyaungshwe.
6.den - Celodenni vylet na kolech podél jezera Inle. Návšteva méně známých pagodových komplexů, vesnický život. Zakončení ve vinařství s možností ochutnávky místních vín. Alternativou k výletu na kole je fakultativní celodenní plavba po jezeře.
7.den - Dopoledne přejezd vlakem do Kalaw, bývalého britského koloniálního letoviska oblíbeného pro příjemné horské klima. Odpoledne výlet do města Pindaya s jezerem. Malebnou krajinou se vypravíme do rozsahlého jeskynniho komplexu, v němž se nachází ohromující počet 8094 soch Buddhy.
8-10.den - Třídenní pěší výprava v oblasti přirodní rezervace v okolí nejvyšší hory (2100m) u Kalaw, budeme mit s sebou i jidlo a kuchaře, protože vesnice, kde budeme spát, nejsou připraveny na stravování pro návštěvniky. Po cestě horskou krajinou nás čekají návštěvy vesnic tří odlišných kmenů. Třetí den v podvečer se vracíme do hotelu v Kalaw.
11.den - přejezd do Baganu, cestou výstup ke klášteru na monumentálním vulkanickém skalním útvaru Mount Popa
12.den - Začátek výpravy na horu Mt.Victoria v nejméně přístupném barmském státě Chin. Návštěva trhu spojená s doplněním zásob a přípravou na trek - nákupem praktických darů pro obyvatele vesnic v horách. Přejezd terénními auty do vesničky Khanpetlet, návštěva vesnic, kde uvidíme ženy s potetovanými tvářemi. Ubytování na horské chatě v národním parku Nat Ma Taung.
13.den - Výstup na vrchol Mt. Victoria (3034 m). Horské borovicové lesy kombinované s deštným pralesem, giganticke stromové rododendrony, rozkvetlé louky, ráj pro ornitology a nádherné výhledy z vrcholových partií mohutného masivu hory. Příchod do vesnice Ye, kde přenocujeme.
14.den - Pěsky přes horské vesnice, kde uvidíme další varianty zdobení ženských tváří tetováním a typické tradiční oděvy. V podvečer odjezd z města Mindat do bývalého hlavního města středověké barmské říše Baganu, v jehož okolí bylo postaveno přes 10000 sakrálních staveb (na ploše jen cca 100 kilometrů čtverečních!), do dnešní doby se jich dochovalo 2200.
15.den - Celý den na toulky starým Baganem. Půjčíme si kola či elektrické bicykly. Východ slunce nad pagodami, projiždění křížem krážem mezi mnoha z tisíců budhistických chrámů.
16.den - Fakultativně možnost ranního vyhlídkového letu horkovzdušným balónem. Dopolední nákupy a přejezd do Mandalay, posledního královského hlavního města Barmy. Podvečerní procházka po nejdelším teakovém mostě na světě.
17.-18.den - Dopoledne v Mandalay, ranní vycházka k chrámům na úpatí Mandalay Hill, klášter Shwenandaw je považován za mistrovské dílo klasické barmské architektury, odjezd na letiště, odlet do Rangúnu či Bangkoku a pak noční odlet do Prahy

V ceně zahrnuto: letenka Praha – Rangun a Mandalay - Praha, vnitrostátní letenka Rangun – Loikaw, veškerá místní doprava, transport zavazadel během treku na Mt.Victoria, ubytování, český průvodce, místní horští průvodci, částečně stravování
V ceně nezahrnuto: vízum (cca 50 USD), vstupné (cca 40 – 50 USD), půjčovné kol a elektrických bicyklů ( cca 15 USD), případný fakultativní výlet lodí po jezeru Inle, spropitné pro barmské průvodce, řidiče a kuchaře (dopor. cca 30 USD)
Letenky: zajištění standardně z Prahy
Doprava: terénními vozy, minibusy, lodí, vlakem, vnitrostátní přelet Rangun - Loikaw
Ubytování: hotely a penziony (12x), v horské chatě (1x) a u místních ve vesnicích (3x)
Stravování: snídaně při noclezích v hotelech, plná penze při treku v Kalaw (skupinu doprovází kuchař), snídaně při při treku v oblasti Mt. Victoria
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Treky v Barmě jsou středně náročné, každý člověk s obstojnou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Denní etapy do 7 hodin chůze. Jde se na lehko, těžší zavazadla během treku převáží terénní automobil, popřípadě zůstávají v úschově v hotelu. Na treku v Kalaw je třeba si nést ssebou lehčí spacák pro noclehy ve vesnicích a vybavení na třídenní cestu, jídlo a pití je zajištěno. K třídennímu treku v okolí Kalaw neexistuje alternativa, při výstupu na Mt. Victoria lze v případě indispozice absolvovat trasu i terénním autem
Nástupní místa: Praha, Rangun

Pořadatel zájezdu: Geos travel

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032