hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

TREKING V OMÁNU ---------------------------------------------

treking
16.2.-29.2.2020 14 dní s lety 69500,- Kč
12 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje zpáteční letenku Praha - Muscat včetně tax v ceně do 14000,- Kč

Další termíny tohoto zájezdu :
8.11.-21.11.2020    71500,- Kč
14.2. – 27.2.2021    71500,- Kč
 
Zájezd TREKING V OMÁNU - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava 4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • výstup na nejvyšší horu Ománu třítisícový Džabal Šams
  • zelenými terasovými políčky a vesnicemi ve svazích Džabal Achdar
  • po cestách i vodou v kaňonech vádí Bani Khalid a vádí Šab
  • skalnaté pobřeží a písčité pláže
  • hliněné pevnosti vnitrozemí, paláce a trhy Nizwy a Muscatu
     Ománské hory dosahují až třítisícové výšky. Poměrně snadno přístupné z vnitrozemí lámou se náhle do často více než kilometrobývých příkrých skalních stěn padajících dolů do vádí běžících na sever k moři. Do těchto skalních srázů vesničané vystavěli cesty spojující jejich zelené horské oázy s horskými hřebeny. Terén byl tak srázný, že bylo často nutné ve svazích vystavět schodiště čítající v některých případech i tisíce schodů. Najdeme tu lidská sídla, nad jejichž umístěním zůstává rozum stát - příkladem může být vesnice položená ve skalní kapse uprostřed kolmé stěny nejvyšší hory Ománu Džabal Šams. Kdekoli se objeví zdroj vody, tam je i oáza s datlovými háji, často vysoko v horách, napájená systémem zavlažovacích kanálů - faladží někdy vedených ve skalnatých úbočích stovky metrů nade dny údolí. Slunce je tu sice silné, ale klima vysoko nahoře na hřebenech a náhorních planinách je po celý rok příjemné a v zimě i překvapivě chladné.
O dost tepleji je pod horami, ale v ománských vádích často teče voda celoročně a potoky a tůně lákají ke koupeli. Nejpůsobivější a nejkrásnější jsou sevřené skalnaté kaňony, kde je bývá nutně sejít ze suché stezky a pokračovat vodou, brodit a plavat. Projdeme se i mezi dunami pouště a pěkné možnosti pro pěší turistiku nabízí také členité skalnaté pobřeží s písečnými plážemi, které jsou jako stvořené k závěrečnému odpočinku.
Pěší turistiku doplňují prohlídky hliněných hradů a historických měst, návštěva velkého týdenního trhu i želví rezervace na pobřeží.

Omán

Omán
Omán

Omán
Program:
1.-2.den - let do Muscatu, ubytování, Muscat, staré město, palác sultána Qabuse, krátký trek skalnatým pobřežím přímo v hlavním městě, trh v Mutrah.
3.-5.den - Džabal Achdar: přejezd pod severní stěny masivu, výstup po staré cestě s "perskými schody" na náhorní planinu, pěšky mezi vesnicemi horskými svahy přeměněnými na schodiště terasových políček, výprava k „visutým zahradám“ s datlovými háji,horským kaňonem po tradiční tréninkové cestě ománské armády, prohlídka jedné z faladží (zavlažovacích kanálů) v Birkat al Mawz zapsaných do seznamu UNESCO, nocleh v Nizwě
6.-7.den - Západní Hadžar: bývalé hlavní město vnitrozemí Nizwa s rozlehlou pevností a starým městem, velký týdenní trh se zvířaty v Nizwě, opět na severní stranu hřebenu: do vádí Bani Auf s malebnou vesnicí Bilad Sayt, Snake Canyon, tisícimetrový výstup skalní stěnou na hřeben západního Hadžaru a dolů do opevněné vesnice Misfat - horské oázy s rozlehlými palmeriemi.
8.-9.den - masiv Džabal Šams: staré hliněné město Al Hamra s muzeem vesnického života, pěšky nejhlubším údolím Arabského poloostrova, trek ve svazích ománského "Grand Canyonu" vádí Ghul, vesnice postavená ve skalní kapse v kilometrové kolmé stěně, pokus o výstup na vrchol nejvyšší hory Ománu Džabal Šams (3009 m.n.m.)
10.den - cestou z hor návštěva elegantního paláce z hlíny Džabrín a monumentální pevnosti v Bahle (UNESCO), zastávka v malebném historickém městečku Mudayrib, přejezd a nocleh v píscích pouště Wahiba Sands
11.-12.den - ranní výprava mezi dunami pouště Wahiba, odpoledne půldenní mokrý trek vodami nedalekého vádí Bani Khalid, koupání v potocích, tůních i pod vodopády, noční návštěva želví rezervace v Ras al Džins
13.-14.den - přístav Sur, pěšky nejkrásnějším horským kaňonem Ománu - vádím Šáb, pod vodou do jeskyně s vodopádem a na závěr opět k moři: půlden na opuštěném skalnatém pobřeží s malými písčitými plážemi a s koupáním, návrat do Muscatu, volné pozdní odpoledne a večer, v noci odlet, návrat domů

V ceně zahrnuto: letenka Praha - Muscat - Praha vč. všech poplatků ve výši do 14000,- Kč, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, český průvodce, v Džabal Achdar a západním Hadžaru místní horský průvodce, částečně stravování
V ceně nezahrnuto: vízum (cca 50 USD), vstupné (cca 40 USD), spropitné pro řidiče a místního průvodce (dopor. cca 30 USD), cestovní pojištění
Letenky: zajištění standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: terénními vozy
Ubytování: hotely a vesnické domy (8x), v zařízených arabských stanech v horském kempu (2x) a ve vlastních stanech v přírodě (3x)
Stravování: snídaně při noclezích v hotelech a kempu, polopenze při táboření v přírodě (3x), z toho 2x je jako večeře podávána kvalitní dehydratovaná strava Travellunch. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto večeří.
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, zájezd však není vhodný pro lidi trpící závratěmi. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany během treku převáží terénní automobil. K pěším trasám vždy existuje alternativa cesty autem. Nejtěžší etapou je zhruba desetihodinový výstup na vrchol Džabal Šams, při kterém vystoupáme a klesneme 1100 výškových metrů. Při průstupu vádím Bani Khalid se na jednom místě souvisle plave cca 150m. Na pobřeží je třeba počítat s vyššími teplotami s maximy přesahujícími 30°C. Noci na Džabal Šams a Džabal Achdar budou naopak chladné s minimy 5-10°C.
Nástupní místa: Praha, Muscat

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032