hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A U LALIBELY -----------------------------------------------

treking
9.2. - 25.2.2018 17 dní s lety 67900,- Kč
15 dní pobytu

9.2. - 20.2.2018 12 dní s lety 59400,- Kč
(pouze Simienské hory) 10 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha – Addis Abeba a vnitrostátní letenky včetně tax v ceně 21.500,- Kč (resp. 20.000,- Kč).

Další termíny tohoto zájezdu :
17.11. - 3.12.2018     68500 Kč
17.11. – 27.11.2018    57900 Kč (pouze Simienské hory)
 
Zájezd ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A U LALIBELY  - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava LETECKY
MINIBUS

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • dva treky v nejkrásnějších horských oblastech Etiopie
  • jdeme nalehko, vystoupáme na Bwahit do 4450 m
  • pozorování endemických zvířat, noclehy u vesničanů
  • návštěva Gondaru a Lalibely
     Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Zároveň jsou třetím nejvyšším africkým masivem – Ras Dešen má úctyhodných 4550 metrů. V Simienských horách je přitom ještě dalších více než 20 vrcholů s výškou přes 4000m, výstup na druhý nejvyšší masiv Bwahit (4450m) je i v programu našeho treku. Málokde se lze do výšek nad čtyři tisíce metrů dostat tak jednoduše. Trasa vzhůru vede po hraně pohoří - z jihu pozvolna stoupající svahy tu končí náhle tisícimetrovými propady do krajiny plné malebných i bizarních skalních útvarů. Z hřebenu je vidět až 100 kilometrů do níže položené severní vysočiny. Trasa našeho sedmidenního trekingu stoupá vzhůru obvyklou jižní cestou plnou výhledů a dolů se vrací severní níže položenou, deleko více zabydlenou, ale přitom výrazně méně navštěvovanou oblastí hor. Jde se tu s výhledy na až kilometrové srázné stěny masivu a nejkrásnější skalní útvary a jedny z nejhezčích denních etap v Simienkách najdete právě tady. Rostlinám tu vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady či kozorožce Walya. Po trase budeme procházet řadou vesnic zemědělců a pastevců místních amharských kmenů.
Lalibela (památka UNESCO) je známá svými monolitickými skalními chrámy a je po Axumu druhé nejvýznamější náboženské a poutní centrum Etiopie. Leží v srdci etiopské vysočiny pod třetím nejvyšším horským masivem Etiopie - hora Abuna Yoseph má takřka 4300 metrů. Výprava na její vrchol nám zabere tři a půl dne. Na této cestě budeme hosty vesničanů a nocovat budeme v tradičních domech – tukulech. Trasa tohoto treku vede i přes několik dalších zřídka navštěvovaných lalibelských skalních chrámů.
Po celou dobu půjdeme na lehko, zavazadla nám budou převážet muly a doprovod zajistí místní průvodci. Program zájezdu doplňuje prohlídka Fasilidova hradu v Gondaru (památka UNESCO) a hlavního města Addis Abeby. Na zájezd vyrážíme v malé skupině 5–8 účastníků.

Program:
1.-2.den - let Praha - Addis Abeba – Gondar, prohlídka Gondaru, který po staletí býval hlavním městem křesťanské Etiopie, návštěva Fasilidova pevnostního města a hradu (památka UNESCO), příprava na trek
3.den - minibusem do Debarku - malého městečka a správního centra Simienského národního parku (památka UNESCO), vyřízení formalit vstupu, odpoledne přejezd do prvního kempuSankaber (3300 m). Výlet do okolí - za opicemi dželada - endemitem etiopské vysočiny.
4.-5.den - po hraně pohoří s nádhernými výhledy na divoké věže Simienských hor. Cesty tu vedou mezi gigantickými lobeliemi - noclehy strávíme v kempech Geech (3600 m) a Chenek (3650 m). Cestou vystoupáme na vyhlídkové vrcholy s nadmořskou výškou přes 4000 m.
6.den - z nejvyššího bodu našeho treku - sedla Bwahit (4200 m) je po krátkém výstupu možné zdolat druhý nejvyšší masiv Simienských hor - Bwahit (4450 m), poté se stočíme se na sever k vesnici Sono (3200 m)
7.-8.den - sestup 1000 výškových metrů nás přivede do horské zemědělské krajiny s řadou vesnic, s výhledy na strmé skalní stěny a mezi nejkrásnější skalní útvary Simienek. Oba kempy, Mekarabia i Mulit (oba 2100 m), jsou krásně položeny - s výhledy na bizarní skalní vrcholy Awaza
9.den - krátký sestup do městečka Adi Arkay a přejezd minibusem zpět do Gondaru, návštěva gondarského kostela - s unikátními malbami, nocleh v Gondaru.
10.-11.den - ráno přelet Gondar - Lalibela, účastníci kratší varianty pokračují do Addis Abeby a v noci letem do Prahy, Lalibela (2500 m) (památka UNESCO) - světově unikátní kompex jedenácti monolitických skalních chrámů (z 12.-13. století) vytesaných do skalního podloží. Další řada kostelů je roztroušena po hornatém okolí Lalibely. Po prohlídce chrámů vyrazíme na druhý trek.
12.-14.den - výstup na 4300 metrů vysoký masiv Abuna Yosef, který se tyčí nad údolím Lalibely, noclehy v místních vesnických komunitách, při sestupu návštěva dvou dalších skalních chrámů - Genete Mariam a Mekena Medhane Alem
15.den – ranní týdenní trh v Lalibele. odpolední přelet Lalibela - Addis Abeba
16.-17.den - prohlídka hlavního města Etiopie Addis Abeby (2300m), procházka starým centrem města, návštěva císařského paláce a etnografického muzea, nákupy a noční odlet domů.

V ceně zahrnuto: letenka Praha – Addis Abeba - Praha a 3x vnitrostátní přelet vč. všech poplatků ve výši 21500 Kč, ( resp 2x vnitrostátní přelet a 20000 Kč pro kratší variantu ) český průvodce, místní hosrký průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování, vstupy do národních parků, transport zavazadel během treku
Letenky: zajištěny standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: 3x vnitrostátní přelet / resp. 2x vnitrostární přelet pro kratší variantu (v případě nutnosti mohou být nahrazeny pozemní přepravou), terénní auta, minibus, muly pro přepravu zavazadel
Stravování: během treků plná penze (8x / 5x ), popřípadě polopenze (2x /1x), ve městech snídaně (5x / 2x), ostatní individuálně v místních restauracích
Ubytování: v hotelech (6x /3x), ostatní na treku ve vlastních stanech (6x /6x), popř. v jednoduchých venkovských domech (3x / 0x)
V ceně nezahrnuto: vízum (52 USD), vstupné do objektů v Gondaru a v Lalibele, spropitné pro etiopského průvodce a další doprovod, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 5, maximální 8
Náročnost zájezdu: Středně náročný trek, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany přenáší od tábořiště k tábořišti muly. Denní etapy 5 – 8 hodin chůze, v případě indispozice je možné najmout mulu.
Nástupní místa: Praha, Addis Abeba

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032