hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A DANAKIL -----------------------------------------------

treking a výprava do Danakilu
8.2. - 24.2.2020 17 dní s lety 81400,- Kč
15 dní pobytu

8.2.-18.2.2020 11 dní s lety 59900,- Kč
(pouze Simienské hory) 9 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha – Addis Abeba a vnitrostátní letenky včetně tax v ceně do 22.500,- Kč (resp. do 21.000,- Kč)

Další termíny tohoto zájezdu :
9.2. - 25.2.2019     79900,- Kč
9.2. - 19.2.2019     57900,- Kč
 
Zájezd ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A  DANAKIL - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava LETECKY
MINIBUS

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • týdenní treking v nevyšších horách Etiopie
  • jdeme nalehko, vystoupáme na Bwahit do 4450 m
  • pozorování endemických zvířat, noclehy u vesničanů
  • návštěva Gondaru a Lalibely
  • sopka Erta Ale a jezero Dalol v Danakilské proláklině
     Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Zároveň jsou třetím nejvyšším africkým masivem – Ras Dešen má úctyhodných 4550 metrů. V Simienských horách je přitom ještě dalších více než 20 vrcholů s výškou přes 4000m, výstup na druhý nejvyšší masiv Bwahit ( 4450m ) je i v programu našeho treku. Málokde se lze do výšek nad čtyři tisíce metrů dostat tak jednoduše. Trasa vzhůru vede po hraně pohoří - z jihu pozvolna stoupající svahy tu končí náhle tisícimetrovými propady do krajiny plné malebných i bizarních skalních útvarů. Z hřebenu je vidět až 100 kilometrů do níže položené severní vysočiny. Rostlinám tu vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady či kozorožce Walya. Trasa našeho sedmidenního trekingu stoupá vzhůru obvyklou jižní cestou plnou výhledů a dolů se vrací severní níže položenou, deleko více zabydlenou, ale přitom výrazně méně navštěvovanou oblastí hor. Jde se tu s výhledy na až kilometrové srázné stěny masivu a nejkrásnější skalní útvary a jedny z nejhezčích denních etap v Simienkách najdete právě tady. Po trase budeme procházet řadou vesnic zemědělců a pastevců místních amharských kmenů. Po celou dobu půjdeme na lehko, zavazadla nám budou převážet muly a doprovod zajistí místní průvodci.
     Mezi výpravami do Simienek a do Danakilu navštívíme Lalibelu (památka UNESCO), která je známá svými monolitickými skalními chrámy a je po Axumu druhé nejvýznamější náboženské a poutní centrum Etiopie. Leží v srdci etiopské vysočiny pod třetím nejvyšším horským masivem Etiopie.
     Záverečná třídenní výprava terénními auty směřuje do jedné z nejneobvyklejších a nejnehostinnějších krajin na Zemi. Danakilská proláklina je nejníže položeným místem v Etiopii a patří k nejteplejším místům na světě. Je domovinou pasteveckého kmene Afarů, majitelů tisícihlavých velbloudích stád. Nekonečné karavany odtud proudí s náklady ručně vytěžené soli na etiopskou vysočinu. Oblast kráteru Dallol je proslulá bizarními a pestrobarevnými solnými útvary, vzniklými erozí a působením horkých pramenů a gejzírů. Erta Ale je jednou z pouze několika sopek s lávovým jezerem na světě a noční návštěva okraje kráteru patří k nezapomenutelným zážitkům. Program zájezdu doplňuje prohlídka Fasilidova hradu v Gondaru (památka UNESCO) a hlavního města Addis Abeby.Program:
1.-2.den - let Praha - Addis Abeba – Gondar, prohlídka Gondaru, který po staletí býval hlavním městem křesťanské Etiopie, návštěva Fasilidova pevnostního města a hradu (památka UNESCO), příprava na trek
3.den - minibusem do Debarku - malého městečka a správního centra Simienského národního parku (památka UNESCO), vyřízení formalit vstupu, odpoledne přejezd do prvního kempu Sankaber (3300 m). Výlet do okolí - za opicemi dželada - endemitem etiopské vysočiny.
4.-5.den - po hraně pohoří s nádhernými výhledy na divoké věže Simienských hor. Cesty tu vedou mezi gigantickými lobeliemi - noclehy strávíme v kempech Geech (3600 m) a Chenek (3650 m). Cestou vystoupáme na vyhlídkové vrcholy s nadmořskou výškou přes 4000 m.
6.den - z nejvyššího bodu našeho treku - sedla Bwahit (4200 m) je po krátkém výstupu možné zdolat druhý nejvyšší masiv Simienských hor - Bwahit (4450 m), poté se stočíme se na sever k vesnici Sono (3200 m)
7.-8.den - sestup 1000 výškových metrů nás přivede do horské zemědělské krajiny s řadou vesnic, s výhledy na strmé skalní stěny a mezi nejkrásnější skalní útvary Simienek. Oba kempy, Mekarabia i Mulit (oba 2100 m), jsou krásně položeny - s výhledy na bizarní skalní vrcholy Awaza
9.den - krátký sestup do městečka Adi Arkay a přejezd minibusem zpět do Gondaru, návštěva gondarského kostela - s unikátními malbami, nocleh v Gondaru.
10.-11.den - ráno přelet Gondar - Lalibela, účastníci kratší varianty pokračují do Addis Abeby a v noci letem do Prahy, Lalibela (2500 m) (památka UNESCO) - světově unikátní kompex jedenácti monolitických skalních chrámů (z 12.-13. století) vytesaných do skalního podloží, jejich prohlídku rozložíme do dvou dnů, druhý den odpoledne vystoupámáme ke kostelu Asheton Maryam na horském hřbetu nad Lalibelou
12.den – přejezd malebnou horskou krajinou z Lalibely přes Sekotu do Mekele, cestou návštěva kostela Yemrehanne Kirstos
13.-15.denTřídenní výprava do Danakilské prolákliny. Čeká nás cesta z vysočiny (2200 m) do domoviny pasteveckého kmene Afarů. První den pojedeme Danakilskou proláklinou k sopce Erta Ale (600 m.n.m.).Večer podnikneme pěší výstup na vrchol vulkánu na noční pozorování lávového jezera. Následující den přejedeme do surreálné krajiny v okolí Dallolu (115 metrů pod hladinou moře) – do oblasti žlutých, oranžových, zelených a modrých usazenin sirných a železitých pramenů, bílých plání napůl vyschlých solných jezer, bludišť erodovaných solných skalních útvarů. Z afarské vesnice Hamadela vyrazíme po staré solné stezce, po které proudí karavany velbloudů s nákladem ručně vytěžené soli. Po noclehu v afarské vesnici se brzy ráno se vydáme spolu s karavanami k místu těžby.Návrat na vysočinu přes jeden z nejrozlehlejších zbylých etiopských lesů do města Mekele – centra tigrayského regionu.
16.-17.den – ranní let z Mekele do Addis Abeby, ubytování v hotelu, odpoledne v hlavním městě Addis Abeba a v noci odlet

V ceně zahrnuto: letenka Praha – Addis Abeba - Praha a 2x vnitrostátní přelet vč. všech poplatků ve výši do 22500 Kč (resp 2x vnitrostátní přelet a do 21000 Kč pro kratší variantu), český průvodce, místní průvodce v horách a v Danakilu, doprava, ubytování, částečně stravování, vstupy do národního parku, vstupní poplatky do Danakilu, transport zavazadel během treku
Letenky: zajištěny standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: 3x vnitrostátní přelet / resp. 2x vnitrostární přelet pro kratší variantu (v případě nutnosti mohou být nahrazeny pozemní přepravou), terénní auta, minibus, muly pro přepravu zavazadel
Stravování: během treku a výpravy do Danakilu plná penze (8x / 5x ), popřípadě polopenze (2x, 1x), ve městech snídaně (5x / 2x), ostatní individuálně v místních restauracích a z vlastních zdrojů
Ubytování: v hotelech (7x / 3x ), ostatní na treku ve vlastních stanech (6x), v Danakilu na postelích pod širým nebem (2x)
V ceně nezahrnuto: vízum (52 USD), vstupné do objektů v Gondaru a v Lalibele, spropitné pro etiopské průvodce a další doprovod, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 11
Náročnost zájezdu: V Simienkách jde o středně náročný trek, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany přenáší od tábořiště k tábořišti muly. Denní etapy 5 – 8 hodin chůze, v případě indispozice je možné najmout mulu.
V Danakilu maximální denní teploty obvykle dosahují 40 stupňů. Pěší trasy v Danakilu jsou kratší a absolvujeme je v časných ranních, pozdně večerních nebo nočních hodinách.

Nástupní místa: Praha, Addis Abeba

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032