hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   UBYTOVÁNÍ

V ceně našich zájezdů je ubytování na celou dobu pobytu včetně příletové i odletové noci (pokud je přílet před pátou hodinou ranní a odlet po desáté hodině večerní).
U poznávacích zájezdů jsou při ubytování v hotelech standardem dvoulůžkové pokoje, ale využíváme i jednolůžkové a třílůžkové pokoje - záleží na složení skupiny. Volná místa v pokojích automaticky doobsazujeme a příplatek za jednolůžkový pokoj nevybíráme. O jednolůžkový pokoj je možné požádat a je-li to možné, za příplatek k ceně zájezdu vyhovíme. U některých typů ubytování (např. v některých penzionech či v apartmánových hotelech) však není jednolůžkový pokoj k dispozici.


OMÁN

Při našich poznávacích zájezdech spíme v hotelech popřípadě v bungalowech či v zařízených velkých arabských stanech. Volíme hotely, které zhruba odpovídají úrovni dvou hvězdiček, standardem jsou dvoulůžkové pokoje (ale využíváme i jednolůžkové a třílůžkové - záleží na složení skupiny) s vlastním příslušenstvím.

Během trekingu spíme - tam kde to jde - pod střechou. Protože nabídka hotelového ubytování je v horských oblastech omezená a místní obyvatelé nabízejí ubytování ve svých domech jen výjimečně, budeme spát i ve volné přírodě ve vlastních stanech. Při těchto noclezích je třeba počítat s omezenými možnostmi hygieny - horský Omán je na zdroje vody velmi chudý.


ETIOPIE

Pro naše poznávací zájezdy volíme ubytování v hotelech odpovídající úrovni dvou či jedné hvězdičky. Výběr hotelového ubytování je na řadě míst omezený. Snažíme se v rámci možností nabízet dostupný komfort a vyhýbat se levným zařízením s problematickým vybavením a úrovní hygieny. Na druhé straně málokdy využíváme drahé hotely, které odpovídají evropské úrovni tří hvězdiček a vyšší.

Během trekingu spíme většinou ve vlastních stanech, na území národních parků často v jednoduchých kempech se základním vybavením. Část nocí strávíme i ve vesnicích v tradičních vesnických domech, tyto domy jsou většinou vesničany postavené nebo upravené pro potřeby ubytování turistů. Možnosti hygieny ve vesnicích jsou omezené i vody na mytí bývá limitované množství. Mimo hory pak spíme v hotelech stejného typu a úrovně jako u poznávacích zájezdů.


BARMA

Při ubytování ve městech volíme ubytování v hotelech odpovídající úrovni zhruba dvou hvězdiček.
V horách pak spíme vždy pod střechou – v horských resortech, chatách i ve vesnicích u vesničanů ve vesnických domech. Možnosti hygieny ve vesnicích jsou omezené, k dispozici bývá jen studená voda na omytí v kádi či nádrži na dvoře.


KAPVERDY 

V pobřežních městečkách spíme během trekingu v malých hotýlcích odpovídající úrovni zhruba dvou hvězdiček. Horské penziony odpovídají spíše jedné hvězdičce, spí se i ve vícelůžkových pokojích a ne včechny pokoje mají vlastní příslušenství. Ubytování doma u vesničanů bývá spartánské, mohou být potřeba vlastní spací pytle, koupelny a záchody jsou společné.


MADAGASKAR

Při ubytování ve městech (a pokud to jde, tak i na začátku a na konci treků) volíme ubytování v hotelech a bungalovech, které odpovídající úrovni zhruba dvou či jedné hvězdičky. U hotelů jsou standardem dvojlůžkové, třílůžkové a jednolůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
Při trekingu spíme ve vlastních stanech. V národních parcích na určených tábořištích, které většinou mají jednoduché základní vybavení a mmo parky pak ve volné přírodě či poblíž vesnic. Možnosti hygieny na tábořišti jsou omezené, nejlepší volbou bývá potok či řeka – je li poblíž. 


Aktualizováno: listopad 2018

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032