hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
Zájezdy    Individuální cesty Informace    Novinky    Fórum    Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
 Typy zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Cestovní smlouva
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
KURDISTÁN

www.zakavkazsko.cz

ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A U LALIBELY -----------------------------------------------

treking
28.1 - 12.1.2012 16 dní s lety 46900,- Kč
14 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha - Addis Abeba včetně tax v ceně 17000,- Kč
na požádání zajistíme letenku z Vídně

Další termíny tohoto zájezdu :
3.11. - 18.11.2012    46 900 Kč
19.11. - 3.2.2013    46 900 Kč
 
Zájezd ETIOPIE - TREKING V SIMIENSKÝCH HORÁCH A U LALIBELY  - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava LETECKY
MINIBUS

 PROGRAM ZÁJEZDU         REZERVACE ZÁJEZDU
  • dva treky v nejkrásnějších horských oblastech Etiopie
  • jdeme nalehko, vystoupáme na Bwahit do 4450 m
  • pozorování endemických zvířat, noclehy u vesničanů
  • návštěva Gondaru a Lalibely
     Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Zároveň jsou třetím nejvyšším africkým masivem – Ras Dešen má úctyhodných 4550 metrů. V Simienských horách je přitom ještě dalších více než 20 vrcholů s výškou přes 4000m, výstup na druhý nejvyšší masiv Bwahit ( 4450m ) je i v programu našeho treku. Málokde se lze do výšek nad čtyři tisíce metrů dostat tak jednoduše. Trasa vzhůru vede po hraně pohoří - z jihu pozvolna stoupající svahy tu končí náhle tisícimetrovými propady do krajiny plné malebných i bizarních skalních útvarů. Z hřebenu je vidět až 100 kilometrů do níže položené severní vysočiny. Trasa našeho sedmidenního trekingu stoupá vzhůru obvyklou jižní cestou plnou výhledů a dolů se vrací severní níže položenou, deleko více zabydlenou, ale přitom výrazně méně navštěvovanou oblastí hor. Jde se tu s výhledy na až kilometrové srázné stěny masivu a nejkrásnější skalní útvary a jedny z nejhezčích denních etap v Simienkách najdete právě tady. I příroda je v Simienkách nádherná – rostlinám vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady či kozorožce Walya. Po trase budeme procházet řadou vesnic zemědělců a pastevců místních amharských kmenů.
Lalibela (památka UNESCO) je známá svými monolitickými skalními chrámy a je po Axunmu druhé nejvýznamější náboženské a poutní centrum Etiopie. Leží v srdci etiopské vysočiny pod třetím nejvyšším horským masivem Etiopie - hora Abuna Yoseph má takřka 4300 metrů. Výprava na vrchol nám zabere tři a půl dne. Na této cestě budeme hosty vesničanů a nocovat budeme v tradičních domech – tukulech. Trasa tohoto treku vede i přes další zřídka navštěvované lalibelské skalní chrámy.
Po celou dobu půjdeme na lehko, zavazadla nám budou převážet muly a doprovod zajistí místní průvodci. Program zájezdu doplňuje prohlídka Fasilidova hradu v Gondaru ( památka UNESCO ) a hlavního města Addis Abeby. Na zájezd vyrážíme v malé skupině 5–8 účastníků.





Program:
1.-2.den - let Praha (Vídeň) – Addis Abeba, noční přílet do Addis Abeby, krátký odpočinek v hotelu, ranní přelet do Gondaru, prohlídka Fasilidesova pevnostního města a hradu (památka UNESCO), příprava na trek.
3.den – minibusem do Debarku – malého městečka a správního centra Simienského národního parku (památka UNESCO), vyřízení formalit vstupu, odpoledne přejezd do prvního kempu Sankaber(3300 m). Výlet do okolí - za opicemi dželada – endemitem etiopské vysočiny.
4.-5.den Po hraně pohoří s nádhernými výhledy na divoké věže Simienských hor. Cesty tu vedou mezi gigantickými lobeliemi – noclehy strávíme v kempech Geech(3600 m) a Chenek(3650 m). Cestou vystoupáme na vyhlídkové vrcholy s nadmořskou výškou přes 4000m.
6.den Z nejvyššího bodu našeho treku – sedla Bwahit(4200 m) je po krátkém výstupu možné zdolat druhý nejvyšší masiv simienských hor – Bwahit(4450 m), poté se stočíme se na sever k vesnici Arkwasiye(3650 m)
7.-8.den Sestup 1500 výškových metrů nás přivede do horské zemědělské krajiny s řadou vesnic, s výhledy na strmé skalní stěny a mezi nejkrásnější skalní útvary Simienek. Oba kempy Mekarabia i Mulit (oba 2100 m) jsou krásně položeny – s výhledy na bizarní skalní vrcholy Awaza
9.den krátký sestup do městečka Adi Arkay a přejezd minibusem zpět do Gondaru, návštěva Gondarských kostelů – s unikátními malbami ze 16.století, nocleh v Gondaru.
10.-11.den ráno přelet Gondar – Lalibela, Lalibela (2500 m) (památka UNESCO) – světově unikátní kompex jedenácti monolitických skalních chrámů (z 12. – 13. století) vytesaných do skalního podloží. Další řada kostelů je roztroušena po hornatém okolí Lalibely. Z Lalibely vyrazíme na druhý trek.
12.-14.den výstup na 4300 metrů vysoký masiv Abuna Yosef, který se tyčí nad údolím Lalibely, noclehy v místních vesnických komunitách, při sestupu návštěva dvou dalších skalních chrámů – Genete Mariam a Emekina Medhane Alem, přelet Lalibela – Addis Abeba
15.-16.den hlavní městoEtiopie Addis Abeba(2300 m) tržiště Merkato (největší otevřená tržnice Afriky), národní muzeum, nákupy a noční odlet domů

V ceně zahrnuto: letenka Praha – Addis Abeba - Praha vč. všech poplatků ve výši 17000 Kč, 3 x vnitrostátní přelet , průvodce, místní průvodce, doprava, ubytování, stravování, vstupy do národních parků, transport zavazadel během treku
V ceně nezahrnuto: vízum (cca 20 USD), vstupné do objektů v Gondaru a v Lalibele, spropitné pro etiopského průvodce a další doprovod
Letenky: zajištěny standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: 3 x vnitrostátní přelet (v případě nutnosti mohou být nahrazeny pozemní přepravou), minibus, muly pro přepravu zavazadel
Stravování: během treků plná penze (8x), popřípadě polopenze (2x), ve městech individuálně v místních restauracích
Ubytování: v hotelech (6x), ostatní na treku ve stanech, popř. v jednoduchých bungalovech (9x).
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 5, maximální 8
Náročnost zájezdu: Středně náročný trek, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany přenáší od tábořiště k tábořišti muly. Denní etapy 5 – 8 hodin chůze, v případě indispozice je možné najmout mulu.
Nástupní místa: Praha, Vídeň, Addis Abeba


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@jemen.cz, www.jemen.cz

znalecký posudek hromosvody půjčovna nářadí návrhy interiéru kosmetický salon malování pokojů tepelná čerpadla samolepky na zeď plynové kotle servis