hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

KŘESŤANSKÁ ETIOPIE – SEVERNÍ OKRUH ----------

poznávací zájezd
12.10. - 28.10.2018 17 dní s lety 52900,- Kč
15 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha - Addis Abeba a vnitrostátní letenku včetně tax v ceně 14000,- Kč
 
Zájezd KŘESŤANSKÁ ETIOPIE – SEVERNÍ OKRUH - trasa zájezdu
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
Doprava MINIBUS
LETECKY

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • lalibelské skalní chrámy
  • centra etiopského křesťanství: Axum a Tigray
  • výprava do nejkrásnějších hor Etiopie s pěšími výlety
  • na lodích po jezeře Tana, k vodopádům Modrého Nilu
     Severní okruh z Bahir Daru do Lalibely spojuje nejdůležitější místa etiopské historie i etiopského křesťanství s nádhernými přírodními scenériemi: projedeme se lodí na jezeře Tana a vypravíme se k vodopádům na Nilu, navštívíme Fasilidův hrad v Gondaru (památka UNESCO), vystoupíme ke skalním tigrayským kostelům, vyjedeme k vyhlášeným vyhlídkovým místům Simienských hor.
Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Vyjedeme až k hranici 4.000 metrů nad mořem a pěšky se vydáme k vyhlídkám na asi jedny z nejkouzelnějších horských scenérií Afriky s výjimečnými rozhledy až do dálky 100 kilometrů a s malebnými vrcholky na obzoru. Rostlinám vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady a či kozorožce Walya. Cílem naší Velikonoční cesty je Lalibela (památka UNESCO), proslulé město s monolitickými skalními chrámy, kterré je po Axumu, kam také povede naše putování, druhé nejvýznamnější náboženské a poutní centrum Etiopie.

Etiopie
Program:
1.-2.den – let Praha - Addis Abeba, ranní přílet do Addis Abeby (2300 m.n.m.), procházka starým centrem města, císařský palác a etnografické muzeum
3.-6.den – Přejezd do Bahir Dar - výletního městečka pro etiopskou horní třídu. Bezawit Palace - palác císaře Haile Selassie. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke klášterům na ostrovech a poloostrovech jezera. Vodopády Tiss Isat. Modrý Nil. Poté přejezd do císařského Gondaru, který býval po staletí hlavním městem křesťanské Etiopie. Vodní lázně a palác Qusquom a Debre Birhan Selassie - kostel s unikátními malbami. Komplex šesti hradů v portugalsko-indickém střihu - Fasilidův hrad. Přejezd do Debarku, centra Simienského Národního parku.
7.den - Výprava po Simien Mountains až do nadmořských výšek přes 4.000 m n.m. Pěší výlety a úchvatné rozhledy po jedněch z nejkrásnějších hor světa.
8.-11.den - Přejezd do Axumu, střediska etiopské křesťanské víry. Odpoledne a ráno svatý Axum. Sídlo mytické královny ze Sáby, centrum starověkého Axumského království. Kamenné obelisky a hrobky. Přejezd do oblasti Gera´alta. Návštěva vysoko ve skalách vytesaných chrámů tigrayského regionu. Město Mekele. Prohlídka válečného Monumentu a Johannesova hradu.
12.-14.den Přejezd do Lalibely, světově proslulého křesťanského poutního místa - jedenáct skalních chrámů z červeného tufu, pocházejících ze 13.století. Velký ranní sobotní trh v Lalibele, odpoledne návštěva první skupiny lalibelských chrámů. V neděli brzy ráno můžeme navštívít ranní mší, dopoledne nás čeká druhá skupina Lalibelských chrámů, v poledne pak coffee ceremony. Na závěr volné odpoledne případně výstup k méně navštěvovaným skalním chrámům v okolních horách.
15.-16.den - přejezd etiopskou vysočinou do Addis Abeby, volné odpoledne v hlavním městě, nákupy, odpočinek v hotelu a noční odlet
17.den - let Addis Abeba – Praha

V ceně zahrnuto: letenka Praha - Addis Abeba - Praha vč. všech poplatků ve výši 14000 Kč, český průvodce, lokální průvodci nebo skaut, doprava, ubytování, částečně stravování, vstup do národního parku
Letenky: zajištěny standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: minibus
Stravování: snídaně
Ubytování: 15x v hotelech 
V ceně nezahrnuto: vízum (50 USD), vstupné do objektů, spropitné pro etiopského řidiče, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 14
Náročnost zájezdu: program neklade vyšší nároky na kondici, pouze trasy v Simienských horách a výstupy k některým tigrayským skalním kostelům jsou namáhavější, ale každý člověk se standardní fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit.
Nástupní místa: Praha, Addis Abeba

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032