hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz

ETIOPIE - KŘESŤANSKÉ VELIKONOCE V ČERNÉ AFRICE -----------------------------------------------

poznávací zájezd
15.4. - 1.5.2019 17 dní s lety 54900,- Kč
15 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje letenku Praha - Addis Abeba včetně tax v ceně 14000,- Kč

Další termíny tohoto zájezdu :
26.3. - 11.4.2018      52900,-Kč
 
Zájezd ETIOPIE - KŘESŤANSKÉ VELIKONOCE V ČERNÉ AFRICE - trasa zájezdu
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
Doprava MINIBUS
LETECKY

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • Fasika - oslava Velikonoc v lalibelských skalních chrámech
  • centra etiopského křesťanství : Axum a Tigray
  • výprava do nejkrásnějších hor Etiopie s pěšími výlety
  • na lodích po jezeře Tana, k vodopádům Modrého Nilu
     Severní okruh z Bahir Daru do Lalibely spojuje nejdůležitější místa etiopské historie i etiopského křesťanství s nádhernými přírodními scenériemi: projedeme se lodí na jezeře Tana a vypravíme se k vodopádům na Nilu, navštívíme Fasilidův hrad v Gondaru (památka UNESCO), vystoupíme ke skalním tigrayským kostelům. Vyjedeme k vyhlášeným vyhlídkovým místům Simienských hor. 
Etiopské Simienské hory (památka UNESCO) nabízejí jedny z nejkrásnějších afrických scenérií. Vyjedeme až k hranici 4.000 metrů nad mořem a pěšky se vydáme k vyhlídkám na asi jedny z nejkouzelnějších horských scenérií Afriky s výjimečnými rozhledy až do dálky 100 kilometrů a s malebnými vrcholky na obzoru. Rostlinám vévodí obrovské lobelie a u skalních srázů budeme mít možnost pozorovat endemické opice dželady a či kozorožce Walya.
Cílem naší Velikonoční cesty je Lalibela (památka UNESCO), proslulé město s monolitickými skalními chrámy, které je po Axumu, kam také povede naše putování, druhé nejvýznamnější náboženské a poutní centrum Etiopie. Do města přijedeme v době vrcholících křesťanských svátků Fasika, který představuje jeden největších náboženských svátků zdejší křesťanské komunity, a který je spirituálně daleko intenzivnější obdobou našich Velikonoc. V Lalibele se zúčastníme mše, na kterou se sjíždí davy poutníků z celé země oblečených v tradiční bílé říze, která je na ebenové pleti obyvatel neobyčejně působivá.

Etiopie
Program:

1.-2.den – let Praha - Addis Abeba, ranní přílet do Addis Abeby (2300 m.n.m.), procházka starým centrem města, císařský palác a etnografické muzeum
3.-6.den – Přejezd do Bahir Dar - výletního městečka pro etiopskou horní třídu. Bezawit Palace - palác císaře Haile Selassie. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke klášterům na ostrovech a poloostrovech jezera. Vodopády Tiss Isat. Modrý Nil. Poté přejezd do císařského Gondaru, který býval po staletí hlavním městem křesťanské Etiopie. Vodní lázně a palác Qusquom a Debre Birhan Selassie - kostel s unikátními malbami. Komplex šesti hradů v portugalsko-indickém střihu - Fasilidův hrad. Přejezd do Debarku, centra Simienského Národního parku.
7.den - Výprava po Simien Mountains až do nadmořských výšek přes 4.000 m n.m. Pěší výlety a úchvatné rozhledy po jedněch z nejkrásnějších hor světa.
8.-11.den - Přejezd do Axumu, střediska etiopské křesťanské víry. Odpoledne a ráno svatý Axum. Sídlo mytické královny ze Sáby, centrum starověkého Axumského království. Kamenné obelisky a hrobky. Přejezd do oblasti Gera´alta. Návštěva vysoko ve skalách vytesaných chrámů tigrayského regionu. Město Mekele. Prohlídka válečného Monumentu a Johannesova hradu.
12.-14.den Přejezd do Lalibely, světově proslulého křesťanského poutního místa - jedenáct skalních chrámů z červeného tufu, pocházejících ze 13.století. Velký ranní sobotní trh v Lalibele, odpoledne návštěva první skupiny lalibelských chrámů. Večer návštěva hlavní mše, ráno se fakultativně pokračuje ranní mší, dopoledne prohlídka druhé skupiny lalibelských chrámů, v poledne coffee ceremony, odpoledne chrám ve tvaru kříže: Bet Georgis. Etiopské Velikonoce jsou zážitek, který po zbytek života nevyženete z hlavy.
15.-16.den - přejezd etiopskou vysočinou do Addis Abeby, volné odpoledne v hlavním městě, nákupy, odpočinek v hotelu a noční odlet
17.den - let Addis Abeba – Praha

V ceně zahrnuto: letenka Praha - Addis Abeba - Praha vč. všech poplatků ve výši 14000 Kč, český průvodce, lokální průvodci nebo skaut, doprava, ubytování, částečně stravování, vstup do národního parku
Letenky: zajištěny standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: minibus
Stravování: snídaně
Ubytování: 15x v hotelech
V ceně nezahrnuto: vízum (52 USD), vstupné do objektů, spropitné pro etiopského řidiče, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 14
Náročnost zájezdu: program neklade vyšší nároky na kondici, pouze trasy v Simienských horách a výstupy k některým tigrayským skalním kostelům jsou namáhavější.
Nástupní místa: Praha, Addis Abeba


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@jemen.cz, www.jemen.cz